Geoblog.pl    AvantaR    Podróże    Biegam Gdzie Chcę - Chiny    Żar z chińskiego nieba

Żar z chińskiego nieba

Chiny
Chiny, Pekin

Dzisiaj w Pekinie pełne słońce. Rano wykonałem bardzo przyjemny bieg w okolicach placu Tiananmen. Nie dość, że biały to jeszcze biega. Lokalsom o mało co oczy z orbit nie wyszły, bo już i tak normalnie się patrzą jak na kosmitów :) Po biegu przesliśmy przez Bramę Niebiańskiego Spokoju i zwiedziliśmy Zakazane miasto. Ogromno - to słowo, które tylko po części opisuje to miejsce. 60Y + 10Y za skarbiec. Zdecydowanie warto. Później park Jingshan i wzgórze węglowe oraz park Beihai z ogromną Białą Dagobą! Właśnie wróciliśmy do hostelu klucząc po klimatycznych hutongach, ładujemy baterie (dosłownie i w przenośni) i idziemy na jakąś obiadokolację bo od rana na jednym croisancie jesteśmy. Bilety do Szanghaju dostarczono do hostelu, więc jesteśmy spokojniejsi. U nas 17:50, a piwo w knajpach jest zadziwiająco drogie :(

Mat pozdrawia Kingę i Carpenterów, a ja posyłam buziaki do Oli :)))

Pudelek
Pudelek - 2013-05-29 12:41
a miałem ci dać tą koszulkę "Wolny Tybet" :D

Tata
Tata - 2013-05-29 13:37
Koszulka z tym napisem byłaby niebezpieczna. Mam nadzieję, że masz naszą flagę. Piwo drogie, ale podejrzewam, że w takim skwarze smakuje tak, jakby było 3-razy droższe.

Krzysiek
Krzysiek - 2013-05-30 14:30
Na szczęście drogie tylko w knajpach :) w sklepie spokojnie za 5 yuanow się dostanie :)

Carpenterowie
Carpenterowie - 2013-05-31 21:06
kurcze w końcu pozdrowienia...a już myślałam, że nie będzie...ufffffff ;-)

AvantaR
Krzysztof Szala